Šakių kultūros centrui įteikta Kultūros ministerijos premija

Gegužės 2 d. Šakių kultūros centrui buvo įteikta Kultūros ministerijos premija, kaip geriausiam pirmos kategorijos kultūros centrui. Kasmet ministerija skiria tris skirtingų kategorijų premijas už pastarųjų penkerių metų aktyvią, kūrybingą ir novatorišką veiklą.

Šakių kultūros centras aktyviai puoselėja mėgėjų bei profesionalųjį meną, dalyvauja įvairiose projektinėse veiklose, vykdo šviečiamąją ir edukacinę veiklą, puoselėja ir populiarina etninę kultūrą. Ypatingas dėmesys skiriamas vietos tradicijų puoselėjimui.

Centre veikia 11 mėgėjų meno kolektyvų, kuriuose dalyvauja per 200 bendruomenės narių. Vykdomos keturios neformaliojo vaikų švietimo, kultūros paso programos. Trys centro kolektyvai – moterų vokalinis ansamblis „Gaudenė“, jaunimo liaudiškų šokių grupė „Pynė“ ir mišrus choras „Lituanica“ – yra pelnę aukščiausią mėgėjų meno kolektyvų apdovanojimą „Aukso paukštę“.

Šakių kultūros centre yra vienintelė Lietuvoje Cirko mokykla, kurios veikloje dalyvauja apie 70 vaikų ir jaunuolių. Kas antri metai organizuojamas tarptautinis cirko festivalis „Cirko žiburiai“, kuriame dalyvauja cirko kolektyvai iš Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Švedijos, Šveicarijos, Latvijos, Kinijos ir kitų šalių.

2018 m. renovuotas kultūros centras turi atskiras repeticijų erdves, nuolat veikiančią parodų galeriją. Tai vienas moderniausių I kategorijos kultūros centrų Lietuvoje.

Griežtai draudžiama Šakiškis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Šakiškis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Šakiškis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.87.147.184.

Rašyti

Portalo Šakiškis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Šakiskis@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Atrinktos mokyklos, kurių pradinukai dalyvaus projekte finansiniam raštingumui stiprinti

Atrinkta 10 mokyklų, kurios dalyvaus bandomajame projekte finansiniam raštingumui stiprinti. Tai bendras Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ...

Paskelbti vaikų sceninio lietuvių liaudies šokio konkurso „Šoka Lietuva“ nugalėtojai

Savaitgalį Lietuvos moksleivius į šokio sūkurį įtraukęs sceninių liaudies šokių konkursas „Šoka Lietuva“ išrinko geriausius. Jaunieji ...